Przedmiotem inwestycji jest wzniesienie budynku dydaktycznego , w którym znajdować się będą warsztaty szkolne w których uczniowie Centrum Kształcenia będą mieli zajęcia praktycznej nauki zawodu. Uczniowie będą uczeni w na kierunkach: kucharz, hotelarz, kelner, technik informatyk, technik mechanik, technik elektronik.

Łącznie w obiekcie będzie przebywało jednocześnie około 90 uczniów i 10 nauczycieli. Dla nich to zaprojektowano dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony budynek, kryty dachem płaskim w którym znajdują się: sale dydaktyczne, pracownie praktyczne, miejsca odpoczynku oraz sanitariaty.

Budynek posiadać będzie centralnie usytuowaną klatkę schodową wraz z szybem z dźwigiem osobowym oraz zewnętrzne schody ewakuacyjne. Do budynku zaprojektowano dwa główne wyjścia: od strony elewacji wschodniej i zachodniej. Wyjścia te połączono reprezentacyjnym hallem wejściowym przy którym zaprojektowano sekretariat.

Budynek swoimi gabarytami i bryłą, a także wyglądem będzie nawiązywał do charakteru istniejącego już na działce, objętej opracowaniem, centrum kształcenia. Nowy obiekt został zaprojektowany w odległości 40m od istniejącego budynku dydaktycznego i znajdować się będzie w zachodnim narożniku działki.  Projektowany budynek posiadać będzie wszystkie niezbędne do jego użytkowania instalacje wewnętrzne. Dla budynku warsztatów zaprojektowano dojazd drogą wewnętrzną z ul. Kutrowskiego, przez istniejący zjazd na działkę. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Budynek dydaktyczny będzie miał charakter industrialny, a detal wykończenia obiektu będzie nawiązywał swoim wyglądem do wyglądu obiektów przemysłowych. W obiekcie zrezygnowano z tynków wewnętrznych, na sufitach. Projektowane instalacje będą widoczne. Balustrady będą miały prosty detal i będą wykonane ze stali malowanej proszkowo. Część elewacji budynku wykończona będzie płytami elewacyjnymi z blachy stalowej fałdowej koloru grafitowego. Inwestorem jest Powiat Oławski.

Planowany termin oddania budynku do użytkowania to: lipiec 2022.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.