Istniejący obiekt pełni funkcję serwisu i punktu sprzedaży samochodów ciężarowych oraz maszyn budowlanych i składa się z dwóch części diagnostyczno-serwisowych parterowych połączonych w środku dwukondygnacyjnym łącznikiem stanowiącym zaplecze biurowo-socjalne serwisu. Zadanie dla istniejącej części obejmowało uzyskanie odstępstwa od przepisów przeciwpożarowych, wykonanie ekspertyzy oraz wdrożenie zaleceń
wskazanych w odstępstwie. Rozbudowa obejmowała część diagnostyczno-serwisową, powiększono ją o dwa stanowiska diagnostyczne i część magazynowo-techniczną z antresolą. W obrębie pomieszczeń kotłowni, sprężarkowni i rozdzielni głównej zlokalizowanych w istniejącej części wykonano prace instalacyjne związane z podłączeniem instalacji części rozbudowanej. Konstrukcja rozbudowy stalowa, układ konstrukcji ramowy z konstrukcją dachu w postaci dźwigarów kratowych połączonych ze słupami stalowymi. W hali serwisowej zakłada się pracę suwnicy o udźwigu 3,2 tony poruszającej się po belce podsuwnicowej montowanej na krótkich wspornikach słupów. Konstrukcja oparta na żelbetowych stopach fundamentowych. Pod fundamenty wykonano wymianę gruntu wraz z miejscowym wzmocnieniem i dogęszczeniem poprzez wgniatanie kamieni o wielkości 10-30 cm oraz zastosowaniem geosiatki. Prace ziemne oraz fundamentowe były prowadzone pod stałym nadzorem geotechnika. Elewacja wykonana z płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej. Przekrycie dachu wykonane z blachy trapezowej, zastosowano termoizolację z płyt PIR oraz przekrycie z membrany PCV. Wykonano również prace instalacyjne elektryczne i sanitarne m.in. instalacja wentylacji z centralą wentylacyjną o układzie automatycznej regulacji jak również automatyczne uruchamianie pracy awaryjnej centrali za pomocą czujników stężenia CO oraz gazu ziemnego (tryb automatyczny).
Powierzchnia zabudowy wykonanej rozbudowy wyniosła 527 m2, powierzchnia użytkowa 492 m2 + 108m2 antresoli, wysokość budynku 9 m.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.