Historia POLBAU sięga 1989 roku. Wtedy w Opolu powstała niewielka firma budowlana, która w ciągu dwóch lat – korzystając z dobrej koniunktury – zatrudniała już blisko tysiąc osób. Kierunkiem działalności firmy były Niemcy i to tam rozpoczęła się budowa renomy firmy. Kraj ten do dziś jest głównym polem działalności spółki, chociaż także w Polsce Polbau zbudował i nadal realizuje wiele znaczących obiektów. Za nami także aktywna działalność na rynku fińskim i holenderskim, gdzie spędziliśmy kilka lat. Braliśmy udział w budowie największej fińskiej inwestycji – elektrowni atomowej w Olkiluoto. W Holandii natomiast pracowaliśmy m.in. przy budowie elektrowni w Maasvlakte niedaleko Rotterdamu.

Dziś, zatrudniając ponad 800 pracowników w kilku oddziałach w kraju i za granicą, jest Polbau jedną z największych w Polsce firm budowlanych. Jest też wiodącą polską firmą, świadczącą usługi budowlane na rynku niemieckim. W latach ożywienia gospodarczego opolska spółka realizowała w Niemczech jednocześnie około 60 kontraktów, zatrudniając ponad 3000 osób. W ostatnich latach liczba ta kształtuje się na poziomie ponad 30-40 inwestycji realizowanych jednocześnie przy zatrudnieniu ok. 860 pracowników.

Domeną spółki jest wykonawstwo stanów surowych, jednak z dużym powodzeniem realizujemy również projekty we wszystkich innych obszarach branży budowlanej. Należą do niej m.in. obiekty budownictwa ogólnego, użyteczności publicznej, rekonstrukcje zabytków, mosty, elektrownie i realizacja wielu innych zadań budowlanych. Od lat jesteśmy stałym i cenionym partnerem niemieckich inwestorów, specjalizując się zwłaszcza w budowie licznych obiektów przemysłowych oraz użyteczności publicznej.

W Niemczech Polbau zbudował blisko 1000 obiektów na terenie niemal całego kraju. Najwięcej inwestycji realizowano w takich miastach, jak: Frankfurt, Monachium, Stuttgart, Köln, Hamburg, Düsseldorf, Mainz, Wiesbaden czy Bonn. Najważniejsze realizacje to m.in. budowa siedziby Europejskiego Banku Centralnego we Frankfurcie nad Menem, trasa szybkiej kolei ICE Frankfurt – Kolonia, biurowiec Marienturm we Frankfurcie nad Menem, hotel Adlon w Berlinie, centrum handlowe Milaneo w Stuttgarcie, kompleks targowy (Messenhallen) w Kolonii, kompleks budynków Deutsche Bank we Frankfurcie nad Menem, tunel Pragsattel w Stuttgarcie czy terminal pasażerski na lotnisku we Frankfurcie.

W Polsce realizujemy inwestycje o bardzo różnych funkcjach, mieszczące się przede wszystkim w czterech kategoriach - budownictwa ogólnego, użyteczności publicznej, przemysłowego oraz inżynieryjnego. Na uwagę zasługują m.in. rozbudowa Portów Lotniczych w Krakowie i Wrocławiu, budowa Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, budowa centrów handlowych w Krakowie, Opolu, Brzegu, prace w Elektrowni Opole i elektrowni Jaworzno, Centrum Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach, budowy Sądu Apelacyjnego w Krakowie, hali produkcyjnej COROPLAST w Strzelcach Opolskich, Fabryki Gazów Technicznych w Głogowie, hali sportowych, basenów pływackich i wiele innych.

Główna siedziba firmy w Polsce znajduje się w Opolu, w Niemczech zaś w Wiesbaden, ze względu na centralne położenie tego miasta, ułatwiające nadzór nad budowami prowadzonymi w zachodniej części Niemiec. Firma dysponuje także biurami technicznymi oraz bazą hotelową i transportową, zapewniającą swym pracownikom odpowiednie zakwaterowanie oraz codzienny dowóz na place budów.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.