Osiedle zostało zlokalizowane przy ulicy Paderewskiego, blisko skrzyżowania z ulicą Iwaszkiewicza oraz istniejącego osiedla wielorodzinnego. W odległości kilkudziesięciu metrów znajduje się przystanek autobusowy, szkoła podstawowa oraz centra handlowe. Działka pod budowę osiedla została wskazana do realizacji przez oławski samorząd.

Grunt przeznaczony na realizowane zadanie znajduje się w części mieszkaniowej naszego miasta na osiedlu Sobieskiego. To dopełnienie zabudowy tego osiedla. Dzięki tej inwestycji mamy kolejny segment rynku mieszkaniowego, bardzo oczekiwany przez naszych mieszkańców. To uzupełnienie rynku deweloperskiego, indywidualnego, TBS, czy mieszkań komunalnych o dodatkową formę jaką są mieszkania czynszowe – zaznacza Burmistrz Oławy Tomasz Frischmann

Za projekt inwestycji odpowiada MH Architekci. W każdym z trzech czterokondygnacyjnych budynków, na parterze przewidziano mieszkania w całości dostosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnością – łącznie 8 mieszkań. Na całym osiedlu zaplanowano realizację 144 lokali o średniej powierzchni ok 50m2. Mieszkania zostaną wykończone w standardzie podstawowym „pod klucz”. Inwestycja nie tylko znacząco przyczyni się do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych, ale również wkomponuje się w pejzaż miasta Oławy.

Więcej: https://nieruchomosci.pfr.pl/144-mieszkania-w-olawie-wybuduje-spolka-polbau/

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.