Projektowany budynek dworca przeznaczony jest do obsługi podróżnych i prac związanych z obsługą dworca autobusowego.

Główne wejścia do budynku prowadzą do poczekalni i znajdują się: pierwsze od strony ul. Kościuszki, drugie od strony peronów autobusowych i zadaszenia. W pomieszczeniu poczekalni dostępne będą toalety publiczne, kasa oraz siedziska dla oczekujących. Przez przeszklone ściany poczekalni widoczne będą perony autobusowe oraz zewnętrzne miejsca siedzące dla podróżnych.

Drugą częścią niedostępną dla pasażerów jest zaplecze dworca. Składa się ono z: pomieszczenia kasy, biura, szatni, pomieszczenia socjalnego oraz zaplecza gospodarczego i sanitarnego, ponadto dostępne osobnymi wejściami z zewnątrz będą pomieszczenia dla kierowców autobusów z sanitariatem oraz węzeł cieplny.

Trzy Perony dla podróżnych będą w części zadaszone przeźroczystym i pełnym dachem usytuowanym wzdłuż ul. Sądowej i przylegającym do budynku dworca. Na peronach znajdować się będą tablice informacyjne z rozkładem autobusów, oznaczenia identyfikacji wizualnej oraz ławki. Na końcu peronu po stronie południowej znajdować się będą stanowiska postojowe dla taksówek. Po wschodniej stronie peronu znajdować się będzie stanowisko postojowe dla autobusów miejskich i zadaszone miejsce dla rowerów. Po zachodniej stronie peronów znajdować się będą trzy stanowiska dla autobusów przy których będą wsiadać pasażerowie

Przy południowej granicy działki znajdować się będą trzy miejsca postojowe dla autobusów oczekujących.

Teren inwestycji podzielony jest na dwie części. Jedną część zajmuje teren dworca, drugą parking dla samochodów osobowych. Obie przestrzenie rozdzielone są pasem zieleni. Na terenie parkingu dla samochodów osobowych znajduje się 19 miejsc parkingowych oraz 6 miejsc parkingowych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.