Przejdź do treści strony
a a a

O firmie

obraz

POLBAU istnieje na rynku budowlanym od 1989 roku i prowadzi swoją działalność na terenie Polski, Niemiec, Finlandii i Holandii.

POLBAU jest doświadczonym i cenionym wykonawcą we wszystkich dziedzinach budownictwa. Główne obszary działalności firmy to budownictwo ogólne, inżynieryjne oraz budownictwo infrastruktury. W ich ramach realizowane są takie projekty jak: budynki biurowe i użyteczności publicznej, modernizacja i renowacja obiektów zabytkowych, budynki mieszkalne, rekreacyjno – sportowe, centra handlowe, hale magazynowe, obiekty przemysłowe, drogi, wiadukty, mosty, tunele, lotniska oraz obiekty o innym przeznaczeniu.

Dynamiczny rozwój firmy wynika między innymi z rozważnej polityki personalnej. Obok doświadczonej kadry kierowniczej, POLBAU zatrudnia wyłącznie wysoko wykwalifikowanych pracowników budowlanych. To właśnie dzięki profesjonalnej kadrze od początku swego istnienia firma mogła konkurować z innymi przedsiębiorstwami branży budowlanej.

W Niemczech POLBAU jest jednym z nielicznych przedsiębiorstw zagranicznych, które dopracowały się własnej bazy biurowej, hotelowej i transportowej, zapewniającej załodze odpowiednie miejsca pracy, zakwaterowanie oraz codzienny dowóz na place budów.

Znaczącą bazę biurowo-hotelową firma posiada także w Polsce. W Opolu oraz Krakowie funkcjonują ponadto bazy techniczno-produkcyjne i sprzętowe.

Oddział Opole: biuro wraz z zapleczem socjalnym i bazą hotelową; podlega mu Baza Sprzętu i Transportu oraz Wytwórnia Konstrukcji Stalowych przy ul. Zielonogórskiej 3 z halami i urządzeniami technicznymi, placem magazynowym dla potrzeb obrotu deskowaniami oraz hotelem.

Oddział Kraków: biuro wraz z zapleczem socjalnym i bazą hotelową. 

Oddział Wrocław w Kątach Wrocławskich: zaplecze socjalno - biurowe oraz techniczno – produkcyjne.

Tabor firmy liczy ponad 300 jednostek (autokary, mikrobusy, samochody osobowe, ciężarowe), powiększając się głównie o transport technologiczny oraz sprzęt budowlany.